Dzieje się Styl życia Wydarzenia

Wystawa „Wyjątkowa służba, nieocenione wsparcie”

 

„Wyjątkowa służba, nieocenione wsparcie” – pod takim tytułem otwarto na kieleckim rynku wystawę plenerową, przedstawiającą walkę żołnierzy 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej z COVID-19 w regionie Świętokrzyskim.

Wystawę przygotowali pracownicy Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach przy współpracy z żołnierzami świętokrzyskiej brygady WOT oraz wsparciu Wojewody Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Prezydenta Kielc.

Ekspozycja prezentuje formy dotychczasowej pomocy, jakiej udzielili świętokrzyscy terytorialsi mieszkańcom regionu podczas pandemii koronawirusa.
Wystawa prezentuje różne działania terytorialsów, między innymi w szpitalach, czy domach pomocy społecznej. Jak mówił pułkownik Grzegorz Motak, dowódca 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, „żołnierze WOT pojawiali się wszędzie tam, gdzie instytucje zajmujące się daną działalnością potrzebowały wsparcia”.
— Takim trudnym, ale ważnym zadaniem, gdzie żołnierze mogli sprawdzić swoje siły, była służba w domach pomocy społecznej — mówi płk Grzegorz Motak. — To zupełnie inny rodzaj służby niż taka, kolokwialnie mówiąc, żołnierka. Tak samo było w szpitalach.

Pułkownik Grzegorz Motak podkreślił, że wystawa powstała nie po to, by promować 10 Świętokrzyską Brygadę Obrony Terytorialnej, ale by pokazać żołnierzy-ochotników, ludzi z sercem, którzy wciąż wykazują się ogromną empatią.

Wystawę otworzyli Ewa Chabielska, dyrektor Wzgórza Zamkowego oraz płk Grzegorz Motak, dowódca 10ŚBOT w obecności Zbigniewa Koniusza, Wojewody Świętokrzyskiego i Rafała Nowaka, Wicewojewody Świętokrzyskiego.

Wojewoda Świętokrzyski gratulował organizatorom wystawy, a żołnierzom dziękował za codzienną, wytrwałą służbę.
— Prawdziwych przyjaciół i prawdziwych obywateli poznajemy w trudnych czasach — mówił Zbigniew Koniusz. — Żołnierze świętokrzyskiej brygady są nieocenioną pomocą w walce z Covidem i nigdy się na nich nie zawiedliśmy. Robią wszystko, by ten trud niecodziennego czasu był jak najmniejszy.

Ekspozycję można oglądać na kieleckim rynku do 19 grudnia. Od stycznia 2021 r. wystawa wyruszy w trasę po regionie świętokrzyskim. Wystawę można również obejrzeć poniżej, w pliku PDF.

Wystawę można również obejrzeć w internecie, na stronie 10 Świętokrzyskiej Brygady OT


dostarczył infoWire.pl

Similar Posts