Polityka Styl życia

W czyich rękach mogą być taśmy prawdy? WPROST z premierowym fragmentem książki Latkowskiego i Majewskiego oraz z ?Listą 100 najbogatszych Polek?

W czyich rękach mogą być taśmy prawdy? WPROST z premierowym fragmentem książki Latkowskiego i Majewskiego oraz z ?Listą 100 najbogatszych Polek?
Rzeczywiście, była to dla wszystkich sytuacja krępująca. Latkowski ujrzał, że szef MSW lekceważy szefa CBA i jego „sprawy wagi państwowej”. Teraz mniej się dziwił temu, co słyszał w ostatnich miesiącach. W najnowszym wydaniu tygodnika WPROST – naciski służb, nagonka polityków, mediów i biznesu. Fragmenty książki Sylwestra Latkowskiego i Michała Majewskiego  - w najnowszym wydaniu tygodnika WPROST.Ponadto we WPROST po raz drugi Lista 100 najbogatszych Polek. Kobiety biznesu ciężko pracowały na sukces. Wraz z mężami budowały rodzinne imperia lub same dochodziły do wielkich pieniędzy. Ich historie – w najnowszy wydaniu tygodnika WPROST.Na łamach WPROST także: kto się wybiera z Tuskiem do Brukseli, kim jest minister spraw wewnętrznych, dlaczego producent Ciechana nie zmierza ukrywać swoich poglądów oraz „Przegrana wojna o seks”, czyli rozmowa Magdaleny Rigamonti z prof. Lwem-Starowiczem.Mam problem z dotarciem do Sienkiewicza – stwierdził Latkowski (w rozmowie z szefem CBA, Pawłem Wojtunikiem) i wyjaśnił, że rozmowa z nim jest konieczna. - Nie chcę z nim rozmawiać tylko o zawartości taśmy, jego rozmowie z Belką.

Rzeczywiście, była to dla wszystkich sytuacja krępująca. Latkowski ujrzał, że szef MSW lekceważy szefa CBA i jego ?sprawy wagi państwowej?. Teraz mniej się dziwił temu, co słyszał w ostatnich miesiącach. W najnowszym wydaniu tygodnika WPROST ? naciski służb, nagonka polityków, mediów i biznesu. Fragmenty książki Sylwestra Latkowskiego i Michała Majewskiego  – w najnowszym wydaniu tygodnika WPROST.

Ponadto we WPROST po raz drugi Lista 100 najbogatszych Polek. Kobiety biznesu ciężko pracowały na sukces. Wraz z mężami budowały rodzinne imperia lub same dochodziły do wielkich pieniędzy. Ich historie ? w najnowszy wydaniu tygodnika WPROST.

Na łamach WPROST także: kto się wybiera z Tuskiem do Brukseli, kim jest minister spraw wewnętrznych, dlaczego producent Ciechana nie zmierza ukrywać swoich poglądów oraz ?Przegrana wojna o seks?, czyli rozmowa Magdaleny Rigamonti z prof. Lwem-Starowiczem.

Mam problem z dotarciem do Sienkiewicza ? stwierdził Latkowski (w rozmowie z szefem CBA, Pawłem Wojtunikiem) i wyjaśnił, że rozmowa z nim jest konieczna. – Nie chcę z nim rozmawiać tylko o zawartości taśmy, jego rozmowie z Belką. Choć są tam skandaliczne wątki. Interesują mnie okoliczności, fakt wielomiesięcznego nagrywania, chcę porozmawiać o zagrożeniach, jakie wynikają z tej sytuacji. Ta sprawa wszystkich przerasta, jak widzę. ? Bo czegoś takiego nie było w historii ? rzucił rzecznik CBA Jacek Dobrzyński. Paweł Wojtunik, szef CBA, podniósł się z krzesła i poszedł za swoje biurko. Podniósł słuchawkę rządowego telefonu. ? To sprawa wagi państwowej ? powiedział do słuchawki. Chwilę z kimś porozmawiał, coś tłumaczył i po wszystkim wkurzony walnął słuchawką (?) ? Dam ci znać, czy się z tobą spotka, ale nie ma wyboru. Musi, tu chodzi o państwo ? rzucił Wojtunik na odchodne. Kilka godzin później szef CBA zadzwonił do Latkowskiego. ? To bufon, nie zgodził się ? usłyszał w słuchawce. – Jego sprawa. Zrobiłem, co w mojej mocy ? odparł szef WPROST. Tak zaczęła się ta historia. O jej kulisach, o tym, jak wyglądała praca redakcji WPROST, jak dziennikarze otrzymywali informacje i nagrania, jak funkcjonowało w tym czasie wydawnictwo piszą w swojej książce Michał Majewski i Sylwester Latkowski. Fragmenty książki ? na łamach najnowszego wydania WPROST.  

A to już wiesz?  Akcyza na papierosy nie może wzrosnąć  - Analiza Bankier.pl

Na łamach WPROST także po raz drugi ? ?Lista 100 najbogatszych Polek?. Otwiera ją Grażyna Kulczyk, której majątek jest szacowany na 2,5 mld zł. Jest nie tylko najbogatszą Polką, ale i twórczynią największej prywatnej instytucji kultury w Polsce. Działając na własny rachunek, zgromadziła ogromny majątek. Jego najważniejszą częścią pozostaje poznański kompleks Stary Browar. Na drugim miejscu znalazła się Barbara Komorowska (1,6 mld zł). To od jej imienia i nazwiska pochodzi nazwa firmy Bakoma, jednego z największych producentów przetworów mlecznych, konkurenta dla takich gigantów spożywczych jak Danone czy Zott. Na podium zmieściła się jeszcze Aldona Wejchert (1,3 mld). Wraz z dziećmi jest głównym udziałowcem Grupy ITI, w której pełni funkcje wiceprezydenta oraz członka komitetu wykonawczego. Pierwszą piątkę uzupełniają Solange Olszewska,  prezes Solaris Bus&Coach, oraz Anna Podniesińska, która jako pierwsza sprowadziła do Polski wiele światowych marek. Na 13. miejscu znalazła się Victoria Wejchert, najmłodsza polska milionerka, 26-letnia spadkobierczyni fortuny Jana Wejcherta. Odziedziczone pieniądze włożyła do funduszu inwestycyjnego Capital36 FIZ. Na 49. pozycji uplasowała się nasza najlepsza rakieta ? Agnieszka Radwańska. Na 90. miejscu ? Anja Rubik, która w tym roku po raz pierwszy trafiła do prestiżowego grona dwudziestu najlepiej zarabiających modelek na świecie. ?Lista 100 najbogatszych Polek? ? w nowym WPROST.

We WPROST także o tym, że po tym, jak sprawy w partii zostały poukładane po myśli Donalda Tuska, były premier spokojnie może się zająć poszukiwaniem domu w Brukseli. Dom nie musi być wielki, ale koniecznie z ogrodem. ? To jedyny warunek, który postawił szef ? mówi dyplomata z Brukseli. Budżet przewodniczącego Rady Europejskiej na wynajęcie lokum wynosi prawie 4 tys. euro. Najbardziej odpowiednia dzielnica to okolice Avenue de Tervueren. Pojawia się też druga możliwa lokalizacja, podbrukselskie miasteczko nad jeziorem Genval. Mieszkań w Brukseli powinni też poszukać ci, którzy wyjeżdżają w ślad za byłym szefem rządu.  To Piotr Serafin, były minister ds. Unii Europejskiej, Paweł Graś, sekretarz generalny PO i były rzecznik rządu, oraz Łukasz Broniewski, szef gabinetu Tuska. Serafin będzie harował, zatopi się w papierach, bo to uwielbia. Broniewski będzie odpowiadał za kalendarz Tuska i nosił za nim teczkę, czyli to samo, co robił przez siedem lat. A Graś? Graś będzie do towarzystwa ? ironizuje polityk Platformy. Kto pojedzie do Brukseli z Donaldem Tuskiem – w najnowszym WPROST pisze Agnieszka Burzyńska.

A to już wiesz?  Masz prawo wiedzieć, ile zarabia urzędnik

Na łamach WPROST również nowa minister spraw wewnętrznych. O Teresie Piotrowskiej w Sejmie wiedzą bardzo mało, choć jest posłanką Platformy od 2001 r. Do tego stopnia, że gratulacje z okazji nominacji na fotel szefa MSW wielu polityków złożyło? innej posłance PO, Irenie Tomaszak-Zesiuk, podobnej nieco do Piotrowskiej. Za nią też w pierwszej chwili ruszyły telewizyjne kamery. Tymczasem Piotrowska właśnie się przesiadła z poselskich ław do rządowego tramwaju. I od razu zajęła miejsce w pierwszym rzędzie, blisko swojej przyjaciółki, premier Ewy Kopacz. Jej nazwisko pojawiło się w środę, dzień przed tym, zanim Kopacz udała się do prezydenta Bronisława Komorowskiego z listą nowych ministrów. Sama Piotrowska przyznawała, że została tego dnia w trybie pilnym wezwana do Warszawy. W gabinecie przyjaciółki usłyszała, że ma zastąpić Bartłomieja Sienkiewicza. Kim jest nowa pani minister? W latach 80. należała do Paxu. Zanim trafiła na dobre do polityki, uczyła religii. Napisała nawet podręcznik ?Bóg naszym Ojcem?, ćwiczenia do katechezy dla dzieci. Książka ? już czwarte wydanie ? wciąż jest w sprzedaży. W początkach lat 90. Piotrowska związała się z ZChN. Pod koniec lat 90. została wojewodą bydgoskim. O meandrach kariery politycznej nowej szefowej resoru spraw wewnętrznych pisze Ann Gielewska.  

We WPROST także rozmowa z Markiem Jakubiakiem, prezes Grupy BRJ, produkującej między innymi piwo Ciechan. Nie może być tak, że skoro mam inne zdanie, to jestem, cytując internautów: ?Bydlakiem, chamem i cebulakiem, któremu wystaje z butów słoma ? oburza się Jakubiak. I dodaje – Nie jestem homofobem. O swoim wpisie mówi, że był zbyt emocjonalny. Napisałem to w emocji i sam się opamiętałem ? mówi. Zdradza, że chciał napisać jeszcze mocniej. Potem przyszła refleksja. Jeszcze przed całą aferą medialną to zdanie z mojego Facebooka wyrzuciłem. Trzeba też dodać, że napisałem to na prywatnym profilu i do swoich znajomych ? podkreśla. Z Markiem Jakubiakiem we WPROST rozmawia Izabela Smolińska.   

A to już wiesz?  Wciąż trudno o szybki proces rozwodowy. Od złożenia pozwu do pierwszej rozprawy mija średnio dziewięć miesięcy

We WPROST także rozmowa z prof. Zbigniewem Lwem-Starowiczem o polityce, seksie i Kościele. Byłem już Żydem, masonem, Ukraińcem, erotomanem, homofobem, to mogę być i Gowinem polskiej seksuologii. (?) Wojownicza feministka nie może ścierpieć moich poglądów na temat kobiet i mężczyzn, na temat gender, wychowania bez płci. Wie pani, jestem przyzwyczajony ? mówi seksuolog w rozmowie z Magdaleną Rigamonti. I dodaje, że wojna o seks jest od dawna przegrana. Edukacja seksualna w szkołach istniała dwa razy, i to krótko. Przedmiot o nazwie przygotowanie do życia w rodzinie ma charakter religijny. Jest inspirowany światopoglądowo. To nie jest wiedza współczesna. Podręcznik do przygotowania do życia w rodzinie niewiele się różni od podręcznika do religii. Oceniałem jeden z nich dla Ministerstwa Edukacji Narodowej i oceniłem bardzo wysoko, ale musiałem zmienić tytuł podręcznika na podręcznik do religii. W MEN tego nie przyjęli i odesłali, że muszę ocenić podręcznik do przygotowania do życia w rodzinie. Nie zgodziłem się ? opowiada Lew-Starowicz. Cała rozmowa ? w najnowszym wydaniu tygodnika WPROST.

E-wydanie tygodnika WPROST jest dostępne wraz z e-tygodnikiem WPROST BIZNES, w którym w tym tygodniu m.in. o tym, czy na wojnie można zarobić. WPROST  BIZNES jest dostępny w systemie dystrybucji e-wydań wydawcy na stronie: ewydanie.wprostbiznes.pl oraz u wszystkich dystrybutorów prasy cyfrowej oraz w aplikacjach natywnych na urządzenia mobilne w AppStore i Google Play.

Nowy numer WPROST trafi do kiosków poniedziałek, 29 września 2014 r. E-wydanie tygodnika będzie dostępne na stronie tygodnika (ewydanie.wprost.pl) oraz u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. na witrynach e-kiosk (www.e-kiosk.pl), eGazety (www.egazety.pl) oraz Nexto (www.nexto.pl).


dostarczył infoWire.pl

Źródło Platforma Mediowa Point Group SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy