Aktywności Sport Styl życia

Termalica Bruk-Bet Nieciecza zyskuje Piłkarski Diament

Wiktor Płaneta wygrał pierwszą edycję programu Piłkarski Diament. Tym samym zgarnął nagrodę główną ? 50 tyś złotych oraz kontrakt z I-ligowym klubem Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Finał programu odbył się w obiekcie sportowym Borussi Dortmund, a 21-letni zwycięzca uzyskał wynik lepszy od wielu niemieckich napastników.

Piłkarski Diament to nowatorska forma poszukiwania piłkarskich talentów. Jego idea jest prosta. W 6 miastach w Polsce (Białystok, Grudziądz, Koszalin, Lublin, Ostrów Wielkopolski i Tarnów) odbyły się castingi, w których sprawdzano predyspozycje i umiejętności kandydatów w wieku od 18 do 24 lat. Wyłoniono 50 zawodników, z których, po kilku zgrupowaniach i wielu testach, nie tylko sprawnościowych, ale i psychologicznych została tylko finałowa 5.

Finał programu zorganizowano w Dortmundzie. Ostateczna rozgrywka odbyła się w specjalnej ?klatce? Footbonaut, która, na co dzień, wspomaga piłkarzy BVB w szlifowaniu umiejętności strzeleckich. Podstawą urządzenia jest kwadrat wymiarach 14x14m, otoczony czterema ścianami. Z różnych stron klatki ?wystrzeliwane? są piłki, a stojący po środku niej zawodnik, musi je przyjąć i posłać w miejsca wskazane przez maszynę, przy czym za każdym razem w inne. Szybkość i intensywność zadania jest tak duża, że wielu zawodowych graczy nie jest w stanie uzyskać dobrego rezultatu. Wiktor Płaneta okazał się bezkonkurencyjny, uzyskując imponujący wynik na poziomie 75% skuteczności.

- Program pokazał ogromny potencjał Wiktora. Świetnie operuje piłką, celnie strzela zarówno prawą i lewą nogą, jest niezwykle szybki i skuteczny ? takiego zawodnika chciałby mieć trener każdej drużyny. Mamy nadzieję, że w naszym klubie rozwinie skrzydła i w nowym sezonie będzie dla nas cennym nabytkiem ? skomentował Andrzej Mizera, rzecznik klubu Termalica Bruk-Bet Nieciecza.

Wiktor Płaneta to były junior Pogoni Szczecin, który już wtedy wyróżniał się umiejętnościami technicznymi. Zapowiadająco rozpoczął seniorską karierę w lidze niemieckiej, jednak kontuzje pokrzyżowały szybki rozwój kariery. ? Cieszę się z wygranej. Wierzę, że dobrze wykorzystam daną mi szansę i przyczynię się do sportowych sukcesów mojego nowego klubu - powiedział Wiktor.

Program powstał dzięki inicjatywie Pawła Ziętary oraz Piotra Labogi, twórców programu ?Laboratorium Pro?, nadawanemu w Canal+ Sport, wsparciu finansowemu firmy Bruk-Bet oraz zaangażowaniu Canal+. W rolę jurorów, poza inicjatorami, wcielili się: Andrzej Juskowiak, Andrzej Zamilski, Tomasz Smokowski oraz Paweł Habrat.


dostarczył infoWire.pl
Źródło BRUK-BET. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts