Dzieje się Styl życia Wydarzenia

Rusza kolejna edycja regat Energa Sailing Cup

Już po raz trzeci młodzi żeglarze staną do walki o zwycięstwo w cyklu regat Energa Sailing Cup, zaliczanych do Pucharu Polski klasy Optimist. Najlepsi, których poznamy w sierpniu podczas finałowych regat w Sopocie otrzymają stypendia na zakup sprzętu, który pomoże im w rozwijaniu sportowej kariery. Pierwsze zawody, pozwalające walczyć o przepustkę do Wielkiego Finału to Energa Sailing Cup Puchar KS Zatoka Puck, które odbędą się w Pucku od 30 kwietnia do 2 maja.

Optimist to najmniejsza klasa łodzi żeglarskich, od której swoją przygodę z tym sportem zaczyna większość zawodników i zawodniczek. Już na tym etapie mają oni możliwość wziąć udział w poważnych zawodach i powalczyć nie tylko o medale ale również cenne nagrody i wsparcie w rozwijaniu sportowej kariery.

Energa Sailing Cup to regaty w klasie Optimist, w których biorą udział najlepsi młodzi żeglarze w kraju. W tegorocznej edycji w pięciu miastach (Puck, Gdynia, Dziwnów, Giżycko i Poznań) rozegrane zostaną zawody kwalifikacyjne. Celem zawodników będzie zakwalifikowanie się do czołowej 40-stki, która w sierpniu, tuż przy sopockim molo walczyć będzie o zwycięstwo w regatach finałowych. Rok temu w Energa Sailing Cup wzięło udział 150 zawodników. W tegorocznej edycji organizatorzy spodziewają się podobnej liczby startujących.

Liczymy, że rywalizacja w ramach Energa Sailing Cup będzie interesująca od samego początku ? ­mówi Maciej Szafran z Polskiego Związku Żeglarskiego ? Mamy 5 regat kwalifikacyjnych i tylko 40 miejsc w Wielkim Finale, więc każdy, kto myśli o występie w Sopocie, musi wykazać się dobrą dyspozycją na każdych zawodach cyklu ? dodaje.

Energa Sailing Cup to integralny element największego w Polsce programu edukacji żeglarskiej Energa Sailing obejmującego szkolenie adeptów żeglarstwa w klasie Optimist a w tym roku ? w ramach pilotażu ? również w Windsurfingu. Celem zajęć teoretycznych i praktycznych jest nie tylko odnalezienie sportowych talentów ale przede wszystkim promocja żeglarstwa i zachęcanie do jego uprawiania jak największej grupy młodzieży.

Regaty Energa Sailing Cup to naturalne uzupełnienie programu edukacji żeglarskiej ? mówi Maciej Ruwiński, koordynator programu Energa Sailing z Grupy Energa ? Dzięki tym dwóm składowym docieramy zarówno do tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z żaglami, jak i młodych zawodników doświadczonych w klasie Optimist ? kończy.

Dodatkowe informacje na temat cyklu Energa Sailing Cup, programu edukacji żeglarskiej oraz formularz zgłoszeniowy do regat znajdują się na stronie: www.energasailing.pl

 

Terminarz zawodów w sezonie 2015:

30.04-02.05.2015 - Energa Sailing Cup Puchar KS Zatoka Puck

22-24.05.2015 r. - Energa Sailing Cup Puchar YKP Gdynia

05-07.06.2015 r. - Energa Sailing Cup Puchar Dziwnowa

19-21.06.2015 r. - Energa Sailing Cup Puchar Trzech Ryb - Giżycko

31.07-02.08.2015 r. - Energa Sailing Cup Srebrny Żagiel Optimista ? Poznań 

Regaty finałowe:

7-9.08.2015 - Wielki Finał ENERGA Sailing Cup ? Sopot


dostarczył infoWire.pl
Źródło ENERGA Sailing. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy