Aktywności Sport Styl życia

PUMA i Neymar Jr. zapraszają do świata FUTURE Z

Warszawa, 11 stycznia 2021r. - Firma PUMA prezentuje przełomowy model korków FUTURE Z 1.1. Wyjątkowemu modelowi GAME.ON FUTURE Z towarzyszy hasło LOCK IN and DRIVE THEM CRAZY. W najnowszych butach piłkarskich marki PUMA zagrają najbardziej dynamiczni i kreatywni gracze na świecie, m.in. Neymar Jr., James Maddison, Eugénie le Sommer, Marco Reus i Dzsenifer Marozsán.

OPASKA FUZIONFIT+

FUTURE Z mają na celu podkreślenie stylu gry najbardziej widowiskowych i nieprzewidywalnych graczy na świecie. Zbudowany w oparciu o adaptacyjną opaskę kompresyjną FUZIONFIT+, but zapewnia optymalne usztywnienie i wsparcie przy ruchach obciążających stopy. Cholewka wykonana jest z innowacyjnej dzianiny pokrytej cienką warstwą GripControl Pro, która zapewnia doskonałą kontrolę nad piłką. To nowatorskie rozwiązanie integruje się z innowacyjną podeszwą Dynamic Motion System w kształcie litery Z, która umożliwia wielokierunkowy ruch, poprawiając jednocześnie stabilizację.

"Największą innowacją FUTURE Z jest opaska FUZIONFIT+, umieszczona na środku stopy", powiedziała Lilly Cocks, Developer Teamsport Footwear. "Została ona opracowana przy użyciu kombinacji przędz poliestrowych i spandexowych oraz specjalnych przędz technicznych, aby stworzyć idealną równowagę pomiędzy uciskiem, komfortem i trwałością, dając zawodnikom poczucie drugiej skóry".

PODESZWA DYNAMIC MOTION SYSTEM W KSZTAŁCIE LITERY Z

Poprzez opracowanie nowego, lekkiego systemu - podeszwy zewnętrznej Dynamic Motion System w modelu FUTURE Z, PUMA po raz kolejny przekracza technologiczne bariery produkcji butów piłkarskich. Przykuwająca uwagę podeszwa w kształcie litery Z redukuje wagę i zapewnia 360-stopniową blokadę wokół stopy, dzięki czemu najbardziej dynamiczni zawodnicy na świecie mogą liczyć na pełną stabilizację w trakcie przyspieszania i częstych zmian kierunku biegu.

FUTURE Z został zaprojektowany z pomocą personelu medycznego z najlepszych klubów sponsorowanych przez PUMA, aby zapewnić optymalną konfigurację korków. Szczególną uwagę zwrócono na środkową część buta, tak aby wzmacniała całość konstrukcji w czasie dynamicznej zmiany kierunku biegu.

"Dopasowanie oraz komfort są niezbędne dla dynamicznych i kreatywnych rozgrywających. W celu wsparcia tego typu graczy stworzyliśmy podeszwę z super lekkiego materiału PEBA, który został poddany intensywnym testom przez cały etap tworzenia. Podczas testów zwinności na dystansie 20 metrów, zawodnicy osiągnęli średnio 3% szybsze czasy podczas noszenia FUTURE Z w porównaniu do jego poprzednika", powiedział Florian Nemetz, Senior PLM Manager Teamsport Footwear. "Obuwie zostało opracowane z wykorzystaniem kluczowych spostrzeżeń oraz analiz, które umożliwiły nam wprowadzenie innowacji, pozwalając na ewolucję modelu FUTURE, przy jednoczesnym zachowaniu jego DNA”

Najnowszy model FUTURE Z w edycji GAME.ON od dzisiaj (11 stycznia) jest dostępny w przedsprzedaży na stronie PUMA.com, natomiast 21 stycznia, w dniu światowej premiery, korki będą dostępne w sklepach PUMA oraz u wybranych partnerów handlowych.


dostarczył infoWire.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy