Aktualności

Pracownik w równowadze

Warszawa, 26 maja 2017 Informacja prasowa Pracownik w równowadze Cykl konferencji The BSS Tour zawita do Trójmiasta Coraz większą wagę przywiązujemy do zachowania zdrowej proporcji

Warszawa, 26 maja 2017
Informacja prasowa

Pracownik w równowadze
Cykl konferencji The BSS Tour zawita do Trójmiasta

Coraz większą wagę przywiązujemy do zachowania zdrowej proporcji pomiędzy życiem zawodowym i osobistym. Wpływa to nie tylko na pracodawców, ale także miasta pragnące przyciągnąć i zatrzymać u siebie wykwalifikowane kadry. Trójmiasto na tle innych polskich aglomeracji wyróżnia dbałość o jakość życia mieszkańców, która stała się jednym z najważniejszych czynników relokacji pracowników. Z tego względu to właśnie tutaj 8 czerwca odbędzie się forum na temat idei tzw. „Work-Life Balance”.

Coraz częściej mówi się o zjawisku „rynku pracownika”. Firmy konkurujące o wykwalifikowane kadry starają się sprostać oczekiwaniom kandydatów, a te nie ograniczają się już tylko do kwestii finansowych. Na temat roli zdrowej równowagi pomiędzy życiem prywatnym, a zawodowym dyskutować będą w Gdańsku przedstawiciele sektora nowoczesnych usług dla biznesu, instytucji otoczenia biznesu oraz urzędów miast, specjalnych stref ekonomicznych i Agencji Rozwoju Regionalnego.

Wydarzenie podzielone zostało na cztery bloki tematyczne, z których trzy to panele dyskusyjne, a czwarty stanowi wystąpienie gościa specjalnego. Podczas panelu „Biznes dla człowieka czy człowiek dla biznesu” podjęta zostanie próba odpowiedzi między innymi na pytania w jaki sposób miasto przyczynia się do utrzymania zrównoważonego życia mieszkańców, jak wpływa na to jego lokalizacja oraz czy mamy szansę dorównać Skandynawom – uznawanym za „mistrzów idei Work-Life Balance”? Podczas drugiego panelu omówiona zostanie kwestia firmowej odpowiedzialności za równowagę w życiu pracowników. Podczas konferencji pojawi się także tematyka środowiska pracy, czyli w jaki sposób stworzyć biuro, w którym pracownik poczuje się jak w domu. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Halina Piasecka, ekspert w dziedzinie szczęścia w pracy, która opowie o tym jak motywować i utrzymać najlepszych pracowników oraz co zrobić, by postawić na efektywność zespołów.
Partnerami wydarzenia są między innymi IAOP – największe na świecie stowarzyszenie sektora outsourcingu, Niemieckie Stowarzyszenie Outsourcingu Outsourcing Verband oraz Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza (SPCC).

A to już wiesz?  Rozporządzenie ePrivacy – szykują się duże zmiany dla firm

Konferencja The BSS Tour odbędzie się 8 czerwca 2017 roku w hotelu Almond Business&SPA**** przy ulicy Toruńskiej 12. Rejestracja gości rozpocznie się o godzinie 10.30. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny – jedyny warunek uczestnictwa to wypełnienie formularza znajdującego się pod linkiem:
http://www.bsstour.com/trojmiasto/rejestracja

Fundacja Pro Progressio – misją Fundacji jest wspieranie działań służących rozwojowi i inwestycjom w Polsce,
a także optymalnemu wykorzystaniu zasobów przedsiębiorstw i sektora publicznego w kraju i na świecie.
Pro Progressio realizuje projekty, których celem jest rozwój branży outsourcingowej w Polsce. Fundacja współpracuje z sektorem publicznym (miasta, agencje rozwoju regionalnego, specjalne strefy ekonomiczne, parki naukowo-technologiczne, parki przemysłowo-technologiczne, uczelnie wyższe) i prywatnym w Polsce oraz międzynarodowymi organizacjami sektora outsourcingu. Pro Progressio wspiera, promuje i nagradza podmioty, które przyczyniają się do rozwoju dobrych praktyk w zakresie outsoucingu, optymalizacji procesów oraz kosztów. Fundacja jest pomysłodawcą i organizatorem jedynego niekomercyjnego konkursu dla branży outsourcingu. Celem Outsourcing Stars jest wyłonienie i nagradzanie najprężniej rozwijających się firm outsourcingowych oraz instytucji bezpośredniego otoczenia branży.
Kontakt dla mediów:

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy