Aktywności Sport Styl życia

Pekao Szczecin Open z nową umową sponsorską, czyli co najmniej ćwierć wieku Pekao z tenisem

8 września w Szczecinie ruszy już 22. edycja największego i najważniejszego turnieju tenisowego w Polsce o puli nagród sięgającej 150 tysięcy dolarów. Bank Pekao jako główny mecenas turnieju przedłuża umowę sponsorską o kolejne 3 lata, tym samym deklarując swoje zaangażowanie w turniej do 2017 roku. Podczas tegorocznej edycji turnieju kort główny otrzyma nazwę im. Bohdana Tomaszewskiego.

Banku Pekao jest jedyną instytucją w Polsce wspierającą imprezę sportową od samego jej początku, czyli 1993 roku, kiedy na szczecińskich kortach sportowcy mogli wygrać łącznie 25 tysięcy dolarów. W tym roku Bank postanowił przedłużyć umowę sponsorską aż do 2017 roku, czyli na następne trzy lata. Oznacza to, że Bank Pekao będzie sponsorem tytularnym największego obecnie turnieju tenisowego w Polsce co najmniej ćwierć wieku.

?Dla Banku Pekao bardzo istotne są długofalowe inicjatywy, ważne dla lokalnej społeczności oraz dla kraju. W polskim tenisie najdłuższą historią może się poszczycić turniej Pekao Szczecin Open, którego jesteśmy dumnym sponsorem już od 22 lat. Właśnie przedłużyliśmy umowę sponsorską na kolejne trzy lata, więc Pekao będzie grał w tenisa przez co najmniej ćwierć wieku, do 2017. Wierzymy, że tak w biznesie, jak i w sporcie konsekwencja i trwała współpraca są niezbędne do osiągnięcia sukcesu i tylko długoterminowe zaangażowanie może przynieść satysfakcjonujące rezultaty?  ? powiedział Luigi Lovaglio, Prezes Zarządu Banku Pekao S.A.

Pekao Szczecin Open cieszy się zasłużoną sławą najważniejszego turnieju tenisowego w Polsce i całym regionie, odpowiadając rosnącemu popytowi na usługi związane z tą dyscypliną sportu. Co roku imprezę w Szczecinie odwiedza aż 25 tysięcy osób, a w telewizji ogląda prawie 40% widzów programów sportowych. W 2002 roku ATP i ITF uznały Pekao Szczecin Open za najlepszego męskiego challengera na świecie, oferującego sportowcom rywalizację na międzynarodowym poziomie.

Podczas tegorocznej edycji kort główny w Szczecinie zostanie nazwany imieniem Bohdana Tomaszewskiego, tym samym legenda i symbol dziennikarstwa sportowego zostanie patronem areny najważniejszych zmagań w polskim tenisie. Szczecin i tenis, to te dwa aspekty odegrały istotną rolę w życiu Bohdana Tomaszewskiego. Właśnie w Kurierze Szczecińskim rozpoczynał on swoją wielką karierę dziennikarską, a tenis jest dyscypliną, którą z sukcesami uprawiał. 

Pekao Szczecin Open zostało docenione jako istotne wydarzenie sportowe także za granicą. Jest on popularny szczególnie w Niemczech ? szacuje się, że co roku na czas turnieju do Szczecina przyjeżdża kilkuset gości z Niemiec, zaś cztery lata temu turniej uhonorował swoją obecnością prezydent Horst Koehler. Dodatkowo, impreza przyciąga fanów tenisa z Czech i Skandynawii, jak również średnio około 300 zagranicznych inwestorów, potwierdzając w ten sposób międzynarodowy charakter zawodów.

W czasie tegorocznej edycji Pekao Szczecin Open na fanów tenisa czekać będzie wiele atrakcji, nie zabraknie też największych gwiazd sportu mierzących swoje siły w wymagających starciach ani fascynujących ?meczów dnia?. Pekao Szczecin Open promuje jednak nie tylko świetnego tenisa, daje również dobry wzorzec dla najmłodszych zawodników ? w czasie Pioneer Kids Open dzieci i młodzież będą miały okazję szlifować swoje umiejętności w grze z gwiazdami challengera. Odbędzie się także turniej dzieci niepełnosprawnych, które zabawę będą mogły połączyć z szansą sprawdzenia się na tenisowym korcie.

Przed decydującymi rozgrywkami Pekao Szczecin Open goście będą mogli dopingować swoich ulubionych artystów ? przez trzy dni znani i lubiani aktorzy, muzycy oraz satyrycy będą walczyć o zwycięstwo Turnieju aktorów Netto Cup, który gościł już Urszulę Dudziak, Karola Strasburgera, Jana Englerta, Piotra Gąsowskiego, Zbigniewa Górnego, Henryka Sawkę, Przemysława Sadowskiego, Roberta Janowskiego czy Marcina Dańca. Uroku dodawać będzie imprezie organizowany po raz 17. Tennis Music Festival, na którym w tym roku pojawi się wiele wykonawców dostarczając gościom wielokulturowych muzycznych wrażeń.


dostarczył infoWire.pl
Źródło Bank Pekao SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy