Kultura Kulturalnie Styl życia

Najnowsze technologie czyszczące w natarciu – firma Samsung sponsoruje renowację orłów

Firma Samsung po raz kolejny udowadnia, że jest niekwestionowanym ekspertem w dziedzinie czystości. Tym razem, przy współpracy z Międzyuczelnianym Instytutem Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki w Warszawie i Krakowie zostaną zastosowane najnowsze technologie użyte do wyczyszczenia elementów bramy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu 5. Renowację poprzedzi prezentacja możliwości

Firma Samsung po raz kolejny udowadnia, że jest niekwestionowanym ekspertem w dziedzinie czystości. Tym razem, przy współpracy z Międzyuczelnianym Instytutem Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki w Warszawie i Krakowie zostaną zastosowane najnowsze technologie użyte do wyczyszczenia elementów bramy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu 5. Renowację poprzedzi prezentacja możliwości technologii laserowej – mapping 3D.

Pałac Czapskich – Raczyńskich, mieszczący się przy jednej z najbardziej reprezentatywnych warszawskich arterii – Krakowskim Przedmieściu 5, to miejsce znane dziś przede wszystkim jako siedziba główna Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest to budynek naznaczony wyjątkową historią w kulturze polskiej – zapisał się przede wszystkim jako ośrodek życia kulturalnego ówczesnej Warszawy, miejsce spotkań literackich, projektowania Konstytucji, czy wreszcie miejsce zamieszkania Fryderyka Chopina. A od lat pięćdziesiątych kuźnia artystów.

Obecnie, ten wzniesiony na początku XVIII wieku zabytek nie przypomina już lat swojej świetności. Zniszczony w czasach wojny, nie został po niej w pełni odrestaurowany. Dwa orły witające gości w bramie pałacu wymagają ponownych zabiegów konserwatorskich ? usunięcia nawarstwień obcych brudu i innych nalotów zalegających na powierzchni piaskowca.

Z pomocą zabytkowym orłom nadeszła firma Samsung. Jako czołowy producent urządzeń AGD, w tym urządzeń czyszczących przy użyciu najnowszej technologii Eco Bubble, Samsung sponsoruje prace renowacyjne mające na celu wyczyszczenie orłów. Przy współpracy z Międzyuczelnianym Instytutem Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, do renowacji zastosowana zostanie najbardziej zaawansowana do usuwania nawarstwień obcych technologia laserowa.

Metoda czyszczenia laserowego to prawdziwa rewolucja – w pełni kontrolowana metoda stosowana do wielu materiałów w konserwacji zabytków. Dzięki wykorzystaniu promieniowania laserowego, czyszczenie nie wymaga kontaktu narzędzia z obiektem. Rozwiązanie to umożliwia więc całkowicie bezpieczną renowację, bez ryzyka uszkodzenia rzeźb, jak to możliwe jest w przypadku czyszczenia chemicznego lub fizycznego piaskowania. Podczas procesu czyszczenia laserem, w warstwie przypowierzchniowej dochodzi do gwałtownego wzrostu temperatury i przejścia materii ze stanu stałego w gazowy. W ten sposób, niepożądana warstwa znika, nie zostawiając odpadów i zanieczyszczeń.

A to już wiesz?  Rusza sprzedaż biletów na 5. jubileuszową edycję Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej

Przed renowacją, w dniach od 11 do 13 lipca od godziny 21.45 na lewej elewacji budynku Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, przy użyciu technologii laserowej w postaci mappingu 3D, wyświetlana będzie niesamowita wizualna historia związana z wodą, pianą i bąbelkami, dotycząca technologii Eco Bubble. Technologię tę zastosowano w najnowszym urządzeniu AGD firmy Samsung – pralce Crystal Blue, która czyści ubrania przy użyciu piany i zimnej wody, oszczędzając energię. Każdy pokaz potrwa 3 minuty i 30 sekund i będzie powtarzany co 10 minut od godziny 21:45 do 00:30.

Firma Samsung dba więc o czystość nie tylko w naszych domach. Dzięki renowacji, sponsorowanej przez firmę Samsung, możemy cieszyć się także kolejnym odrestaurowanym zabytkiem w stolicy.

Więcej informacji na temat Międzyuczelnianego Instytutu Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki można znaleźć na stronie: www.mik.edu.pl


dostarczył infoWire.pl

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy