Styl życia

Masz prawo do relaksu!

Według danych GUS, blisko 82 procent pracujących Polaków zostaje w pracy po godzinach. Wśród pracujących w kancelariach prawnych ten odsetek jest jeszcze wyższy. Jak temu zapobiec? Może poprawić efektywność pracy? Kluczem do sukcesu jest regularny relaks.

Sztuka stosowania prawa, poza doskonałą znajomością przepisów, wymaga również finezji i biegłości w ich interpretacji. Jak zatem zachować niezbędną jasność umysłu? Specjaliści zalecają regularne korzystanie z dobrodziejstw relaksu.

Wypoczęty człowiek skutecznie przyswaja wiedzę i łączy fakty. Relaks dodatnio wpływa również na procesy porządkowania myśli i wspomaga abstrakcyjne myślenie. W efekcie pracujemy bardziej wydajnie i zwiększamy szansę na wyjście z pracy o ustalonej godzinie.
? wyjaśnia Iwona Kowalewski, ekspert SITA, specjalista w dziedzinie relaksu i biofeedback?u oddechowego.

Coraz częściej wśród cech poszukiwanych u potencjalnych pracowników wymienia się posiadanie odpowiednich umiejętności miękkich, tzw. soft skills. Wielu klientów traktuje profesjonalnego pełnomocnika niemal jak psychoterapeutę, oczekując nie tylko specjalistycznej wiedzy, lecz także empatii. Choć ten szczególny rodzaj więzi jest wpisany w  naturę zawodu, niektóre sprawy wolelibyśmy zostawić za zamkniętymi drzwiami kancelarii.

Opłaca się wpleść relaks w codzienną rutynę, by nabrać niezbędnego dystansu do prowadzonych spraw. Najprostszy i najskuteczniejszy sposób polega na obserwacji rytmu własnego oddechu. To zadanie stanie się łatwiejsze dzięki zastosowaniu metody SITA. Przy pomocy poręcznego urządzenia bez trudu oderwiesz się od świata kodeksów i orzeczeń. Kilkanaście minut wytchnienia sprawią, że wrócisz do pracy z nową siłą i świeżym spojrzeniem.

Metoda SITA jest także z powodzeniem stosowana w nauce języków obcych. To ważna informacja szczególnie dla prawników pracujących w międzynarodowym zespole i dla zagranicznych klientów. Ze względu na zasady wykładni, dobra znajomość języka obcego jest kluczowa i pomocna w argumentacji.

Z praktyki wynika, że nawet specjalistyczne tłumaczenia często prowadzą do rozbieżności interpretacyjnych. Jeśli więc zdamy sobie sprawę z różnic w rozumieniu pozornie tożsamych słów, poruszanie się w innych porządkach prawnych będzie łatwiejsze. Dodatkowo będziemy w stanie lepiej zrozumieć i wytłumaczyć obcojęzyczne słowa, zwroty i regulacje, które nie mają odpowiednika w naszym porządku prawnym.

Używając metody SITA do relaksu i nauki działamy wszechstronnie. Dzień po dniu stajemy się równocześnie bardziej wypoczęci i bardziej efektywni, a tym samym gotowi do podjęcia coraz to nowych wyzwań.


dostarczył infoWire.pl
Źródło SITA. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts