Masz alergię czy astmę? Dzięki nowoczesnej medycynie możesz normalnie funkcjonować

Na dworze upał, a ty masz katar i męczący kaszel. Pierwsza myśl ? to przeziębienie. Jednak coraz częściej okazuje się, że to alergia. Jak zaznaczają specjaliści, uczulenie na pyłki może się ujawnić w każdym wieku.

Najczęściej uczulają drzewa, trawy i zboża. W dużym stopniu też roztocza kurzu domowego. ?Od tych rzeczy nie da się uciec? ? twierdzi alergolog Piotr Dąbrowiecki.

Specjaliści polecają immunoterapię swoistą, czyli odczulanie. ?To podawanie wzrastających dawek alergenu, aż do ustąpienia objawów? ? dodaje ekspert. Dzięki temu można zmniejszyć, a nawet całkowicie wyeliminować objawy choroby.

Katar, łzawienie oczu, wysypka czy duszność to niektóre z oznak alergii. Dlatego często myli się ją z infekcją wirusową czy bakteryjną górnych dróg oddechowych. Jeśli występują cyklicznie, nie warto zwlekać - trzeba przeprowadzić testy alergologiczne.

Nieleczona alergia prowadzi do astmy oskrzelowej. To przewlekła choroba układu oddechowego. Nie musi ona jednak utrudniać życia. Przyjmując leki i unikając źródła alergenów ? możemy żyć normalnie. Tak z astmą, jak i alergią.dostarczył infoWire.pl
Źródło infoWire.pl. Dostarczył netPR.pl
Authors
Top