Aktywności Sport Styl życia

Karolina Wejman w gronie sportowych ambasadorów Energi

Do grona ambasadorów Energi z Grupy ORLEN dołączyła polska tyczkarka Karolina Wejman.

Pasja dziewiętnastolatki do skoku o tyczce narodziła się ponad osiem lat temu, dzięki wsparciu rodziny, w której dziadek i ojciec również związani byli ze sportem. Po kilku latach ciężkiej pracy lekkoatletka może pochwalić się imponującymi osiągnięciami.

– Choć udało mi się już dużo osiągnąć, mimo młodego wieku, to prawdziwe sukcesy i osiągnięcia na arenie międzynarodowej dopiero przede mną. Na pewno jednym z moich celów jest poprawienie kolejnych rekordów Polski w wyższych już kategoriach wiekowych czy zdobycie medalu na arenie międzynarodowej mówiKarolina Wejman.

Tyczkarka jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski oraz reprezentantką Polski na Mistrzostwach Świata i Europy. Uczestniczyła w Mistrzostwach Świata U18 w Nairobi (Kenia, 2017), gdzie zajęła 7. miejsce, Mistrzostwach Europy U18 w Gyor (Węgry, 2018) 11. miejsce oraz na Mistrzostwach Europy U20 w Boras (Szwecja, 2019), również zajmując 11. miejsce. Jej największym dotychczasowym osiągnięciem jest pobicie rekordu Polski juniorek starszych skokiem, który od tamtego czasu wynosi 4,31 m. Wynik ten był w 2019 roku jednocześnie najlepszym wynikiem w Europie i świecie   to wybitne osiągnięcie na tle renomowanych polskich tyczkarek tej samej kategorii wiekowej.

– Zależy nam, aby ambasadorami Energi byli sportowcy z potencjałem, osoby o niebywałej charyzmie, determinacji lub wytrwałości. Takie cechy prezentuje właśnie Karolina Wejman. Łączy nas wspólny cel – rozwój poprzez sport i w sportowym duchu. Liczymy, że dzięki naszemu wsparciu zawodniczka sięgnie po najwyższe wyróżnienia – podkreśla Justyna Kruszewska, dyrektor Departamentu Marketingu Energi SA.

W sezonie 2020, ze względu na pandemię koronawirusa, docelowy start Karoliny Wejman na Mistrzostwach Świata U20 w Nairobi został przełożony, a Mistrzostwa Europy w Paryżu (do których chciała się zakwalifikować) – odwołane.

Przed Karoliną Wejman bardzo ważny sezon 2021. Oprócz przygotowań do imprez krajowych, w kategoriach U20 oraz seniorskiej, tyczkarka będzie walczyła o zakwalifikowanie się i start w międzynarodowych imprezach sportowych tj. Halowe Mistrzostw Europy (Toruń), Drużynowe Mistrzostwa Europy (Mińsk), Mistrzostwa Europy U23 (Bergen), Igrzyska Olimpijskie (Tokio) czy Uniwersjada Hengdu (Chiny).dostarczył infoWire.pl

Similar Posts