Dzieje się Styl życia Wydarzenia

Już dziś rusza 51. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu!

Piątek, sobota i niedziela będą prawdziwym świętem muzyki. Na organizowanym już po raz pięćdziesiąty pierwszy Festiwalu, wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W Opolu obecna będzie także marka TEEKANNE.

Festiwal otworzy koncert SuperPremiery. Już dziś na scenie amfiteatru zaprezentowane zostaną nowe muzyczne propozycje, ale również doskonale znane przeboje Jacka Cygana oraz Ryszarda Rynkowskiego, którzy świętują 25- lecie pracy artystycznej. Także dzisiaj, w związku z przypadającą w tym roku 75. rocznicą urodzin i 10. rocznicą śmierci Czesława Niemena, odbędzie się koncert SuperDebiuty z Niemenem ? Świat nie zginie dzięki nim!

Drugi dzień Festiwalu to koncert w ramach plebiscytu SuperJedynki2014, który już po raz piętnasty organizuje TVP1 oraz Radio RMF FM. Wieczór rozpocznie recital Edyty Gepert. Następnie wystąpią laureaci ośmiu kategorii SuperJedynek, a także królowa polskiej sceny muzycznej Maryla Rodowicz. Sobotnia noc to również widowisko kabaretowe, które w tym roku nazwane zostało Folkowo & kabaretowo!

W niedzielę 8 czerwca widzowie będą mogli natomiast zobaczyć koncert nawiązujący do 25. rocznicy wolnych wyborów w Polsce. 25lat! Wolność ? kocham i rozumiem! ? Gala Jubileuszowa - będzie spektaklem o charakterze muzyczno- taneczno- aktorskim ze specjalną oprawą graficzną.

Opolski amfiteatr wypełniony zostanie zapewne po brzegi. Jak jednak co roku, opolskie koncerty będą mogli obserwować również widzowie przed telewizorami. Festiwal na żywo pokaże TVP1, TVP HD i TVP Polonia.

Festiwal po raz pierwszy zorganizowany został w roku 1963, a jego gospodarzem od samego początku jest Opole. Od tamtej pory Festiwal nie odbył się tylko raz, w roku 1982 w związku ze stanem wojennym. W ubiegłym roku Opole gościło gwiazdy polskiej sceny muzycznej jubileuszowy, pięćdziesiąty raz.

Doskonałej zabawy i wspaniałych, muzycznych emocji związanych z Festiwalem wszystkim uczestnikom i widzom przed telewizorami życzy marka TEEKANNE!

 

 


dostarczył infoWire.pl
Źródło TEEKANNE Polska. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts