Aktywności Sport Styl życia

Gazprom zgromadził setki dzieci z różnych krajów podczas II Forum ?FOOTBALL FOR FRIENDSHIP ? Piłka nożna dla przyjaźni?

Między 23 a 25 maja 2014 roku w Lizbonie odbyło się II Międzynarodowe Forum Dzieci, organizowane w ramach światowego programu społecznego firmy Gazprom „FOOTBALL FOR FRIENDSHIP – Piłka nożna dla przyjaźni”. W wydarzeniu wzięło udział ponad 450 dzieci i nastolatków z szesnastu krajów europejskich: Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Francji, Niemiec, Węgier, Włoch, Holandii,

Między 23 a 25 maja 2014 roku w Lizbonie odbyło się II Międzynarodowe Forum Dzieci, organizowane w ramach światowego programu społecznego firmy Gazprom ?FOOTBALL FOR FRIENDSHIP ? Piłka nożna dla przyjaźni?. W wydarzeniu wzięło udział ponad 450 dzieci i nastolatków z szesnastu krajów europejskich: Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Francji, Niemiec, Węgier, Włoch, Holandii, Polski, Portugalii, Rosji, Serbii, Słowenii, Turcji, Ukrainy i z Wielkiej Brytanii.

Podczas ceremonii otwarcia uczestnicy spotkania zostali przywitani przez legendarnego piłkarza i jednocześnie oficjalnego Ambasadora projektu, Franza Beckenbauera. Wśród gości znalazły się takie osobistości, jak Vitor Baia, ambasador UEFA czy Anatoly Timoschuk (Ukraina) i Luis Neto (Portugalia), zawodnicy drużyny FC Zenit. Wspierali oni młodych sportowców w szerzeniu wartości promowanych w projekcie ?FOOTBALL FOR FRIENDSHIP ? Piłka nożna dla przyjaźni?. Do tej pory w 2014 roku w akcje stanowiące część projektu  zaangażowało się ponad 50 000 dzieci oraz dorosłych.

W tym roku akcję wsparli Dick Advocaat, Didier Drogba, Vitalij Rodionov, a także inne gwiazdy światowej piłki nożnej oraz europejskie federacje piłkarskie i przedstawiciele rządowi z różnych krajów. Projekt wspierały także media o międzynarodowym zasięgu.

Podczas Forum młodzi sportowcy, którzy reprezentowali główne europejskie kluby piłkarskie oraz szkoły sportowe, mogli wziąć udział w międzynarodowym turnieju ulicznej piłki nożnej, a także obejrzeć największe piłkarskie wydarzenie sezonu, czyli Finał Ligi Mistrzów UEFA 2014 na stadionie Estádio do Sport Lisboa e Benfica w Lizbonie. Polskę podczas rozgrywek reprezentowała dwunastka zawodników z drużyny UKS Varsovia. Nasz zespół znalazł się w ćwierćfinale zawodów ? pokonał ją tylko wicemistrz turnieju, Serbia. Młodzi sportowcy wygrali  jednak rozgrywkę z reprezentacją Francji. UKS Varsovia to znany, warszawski klub sportowy założony w 1959 roku, którego najsłynniejszym wychowankiem jest Robert Lewandowski.

Wydarzenia organizowane w ramach Forum były relacjonowane przez grupę młodych dziennikarzy z szesnastu krajów uczestniczących w projekcie. W Lizbonie dołączyli oni do 150 profesjonalistów ? przedstawicieli głównych mediów europejskich. Polskę reprezentował Łodzianin ? Dawid Przygodzki.

A to już wiesz?  "Biegnij, kochanie, biegnij" – PZU wypromuje imprezy biegowe

Jednym z ważniejszych punktów programu Forum okazały się wybory przewodniczącego ruchu ?FOOTBALL FOR FRIENDSHIP ? Piłka nożna dla przyjaźni?. Młodzi delegaci postawili na Felipe Soaresa z Portugalii, który będzie sprawował swoją funkcję i propagował idee projektu przez najbliższy rok.

?Forum staje się coraz większym i bardziej dynamicznym przedsięwzięciem. Widzę jak bardzo dzieci angażują się w niego. ?FOOTBALL FOR FRIENDSHIP ? Piłka nożna dla przyjaźni? otrzymał wsparcie wpływowych osób publicznych, sportowców i organizacji sportowych z różnych krajów. W moim przekonaniu, główną osią projektu jest dawanie współczesnym nastolatkom wskazówek, które będą mogli wykorzystać nie tylko w sporcie, ale i w życiu codziennym?, powiedział  Franz Beckenbauer.

Znajdź nas na: Facebook, Twitter, Instagram, YouTube

***

?FOOTBALL FOR FRIENDSHIP ? Piłka Nożna dla Przyjaźni? to międzynarodowy projekt skierowany do dzieci, realizowany w ramach działań społecznych firmy Gazprom

Doroczne międzynarodowe forum ?FOOTBALL FOR FRIENSHIP ? Piłka Nożna dla Przyjaźni? jest główną imprezą projektu. I Forum odbyło się 25 maja 2013 r. w Londynie. Podczas imprezy reprezentanci 8 europejskich krajów (Bułgaria, Grecja, Niemcy, Rosja, Serbia, Słowenia, Węgry, Wielka Brytania) stworzyli specjalny List Otwarty. Zaprezentowali w nim wartości przyświecające projektowi tj. tradycja, pokój, przyjaźń, zwycięstwo, zdrowie, równość, zasady fair play oraz poświęcenie. List został podpisany przez reprezentantów każdego kraju oraz przez Ambasadora projektu Franza Beckenbauera, a następnie wysłany do Josepha Battera, prezesa Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA), Michaela Platini, prezesa Unii Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) oraz Jacquesa Rogge, prezesa Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. We wrześniu 2013 r. uczestnicy projektu spotkali się z prezesem FIFA, Josephem Blatterem, który przyznał, że jest dumny, iż stał się jednym z adresatów listu.

Dodatkowe informacje o projekcie dostępne są na stronie www.gazprom-football.com


dostarczył infoWire.pl

Źródło FOOTBALL FOR FRIENDSHIP GAZPROM. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy