Wydarzenia

Francja najbardziej niebezpiecznym kierunkiem

Informacja prasowa Warszawa, 13.12.2017 r. Francja najbardziej niebezpiecznym kierunkiem dla polskich kierowców Zagraniczne drogi uznawane są za bardziej niebezpieczne od tych krajowych. Ponad 60 proc.

Informacja prasowa
Warszawa, 13.12.2017 r.

Francja najbardziej niebezpiecznym kierunkiem dla polskich kierowców

Zagraniczne drogi uznawane są za bardziej niebezpieczne od tych krajowych. Ponad 60 proc. kierowców, właścicieli i osób zarządzających transportem uważa, że obawy związane z międzynarodowymi trasami wzrastają ze względu na napady i porwania samochodów ciężarowych – tak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy INELO. Respondenci uważają, że najbardziej niebezpiecznym kierunkiem podróży jest Francja.

Duża liczba porwań i napadów na pojazdy ciężarowe to czynnik, który w największym stopniu wpływa na bezpieczeństwo kierowców zawodowych na drogach UE. Opinię tę potwierdza aż 80 proc. właścicieli i osób zarządzających w polskich firmach transportowych. Co ciekawe, wśród samych kierowców, tylko 24 proc. jest tego samego zdania, a 30 proc. z nich wskazuje na nieplanowane utrudnienia, do których dochodzi na zagranicznych trasach. Badani, zapytani o to, który z krajów uważają za najbardziej niebezpieczny cel podróży dla branży transportowej, najczęściej mówili o Francji, a następnie o Anglii (odpowiednio: 47 proc. i 21 proc. odpowiedzi właścicieli oraz 27 proc. i 2 proc. odpowiedzi kierowców).

Jednym z priorytetów branży transportowej powinno być bezpieczeństwo kierowców oraz przewożonych towarów. W ostatnim czasie, pojazdy ciężarowe kilkukrotnie zostały wykorzystane do ataków terrorystycznych, co z pewnością przyczyniło się do wzrostu poczucia zagrożenia. Na obawy polskich przewoźników wpływają również inne czynniki, z którymi branża zmaga się od lat. Zaliczamy do nich m.in. kradzieże paliwa czy załadunku, uszkodzenia pojazdów. Istnieje kilka prostych zasad bezpieczeństwa, które pozwalają unikać potencjalnych zagrożeń. Niestety, nie wszystkie takie sytuacje można przewidzieć, dlatego tak ważne jest dodatkowe wsparcie kierowców poprzez specjalistyczne szkolenia czy nowoczesne urządzenia lokalizacyjne GPS. O czym warto pamiętać to, że kierowca wykonujący dotychczas przewozy na terenie Polski, powinien zadbać o odpowiednie przygotowanie przed wyjazdami za granicę. Oprócz tego, że polskie drogi uznawane są za bardziej bezpieczne, istotne mogą okazać się też kwestie takie jak np. bariery językowe w obcym państwie – komentuje Kamil Korbuszewski, ekspert GBOX.

A to już wiesz?  Nowe zasady wymiany handlowej między Polską a Wielką Brytanią

Prawie 40 proc. kierowców, właścicieli i zarządzających firmami transportowymi uważa, że polskie drogi są w pełni bezpieczne do prowadzenia pojazdów ciężarowych. Jednak, respondenci wskazują, że na brak bezpieczeństwa krajowych przewozów może mieć wpływ fatalny stan techniczny dróg. Wśród właścicieli odsetek tych odpowiedzi wyniósł 26 proc., a w gronie kierowców – 36 proc. Ponadto, aż 58 proc. badanych z tej drugiej grupy podkreśla, że na polskich drogach dochodzi do wielu nieplanowanych sytuacji.

***
GBOX istnieje na rynku polskim od 2008 roku i stanowi istotną część firmy INELO – wiodącej na rynku europejskim spółki, produkującej najwyższej jakości narzędzia do zarządzania flotą pojazdów w przedsiębiorstwie transportowym. Z produktów spółki korzysta 10 000 klientów. Oferta marki GBOX obejmuje profesjonalne rozwiązania dla firm transportowych w zakresie monitoringu GPS oraz zaawansowanej telematyki, które obecnie odpowiadają za lokalizację ponad 15 000 pojazdów. To w pełni polski produkt informatyczny, będący odpowiedzią na potrzeby wynikające z zarządzania transportem ciężkim.
Flagowymi produktami marki GBOX jest system GBOX Light oraz system GBOX Assist, czyli zaawansowane narzędzia stworzone z myślą o spełnianiu wymagań logistyki. Produkty te przyczyniają się do zwiększenia oszczędności firm transportowych na paliwie i eliminacji pustych przejazdów oraz poprawiają bezpieczeństwo kierowców.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy