Kultura Kulturalnie Styl życia

Faces of matter ? obrazy i grafiki Pasiewicza w Poznaniu

Cykl najnowszych obrazów i grafik łódzkiego artysty Piotra Pasiewicza pt. ?Faces of matter? będzie można zobaczyć w czerwcu i lipcu w Galerii Profil poznańskiego Centrum Kultury Zamek. Charakterystycznym dla tego cyklu jest zastosowanie przez Pasiewicza bogatej palety kolorów, traktowanych przez niego dotąd marginalnie.

Prace, które zostaną zaprezentowane w Poznaniu, powstały w ubiegłym i bieżącym roku. Wystawa obejmuje 20 obrazów i 20 grafik, przedstawiających charakterystyczne dla Pasiewicza organiczne formy. W poprzednich pracach łodzianina dominowały czerń i biel, w cyklu ?Faces of matter? artysta ?oswaja? tworzone przez siebie organizmy poprzez zastosowanie wielu barw.?Inspiruje mnie proces transformacji, przemiany poprzez żywioły. Jesteśmy częścią natury, a żywioły panujące wokół nas zmieniają wszystko. Tworzę organizmy przechodzące przemiany, one kryją w sobie tajemnicę i niedopowiedzenie? ? mówi o swojej twórczości Pasiewicz.

Wernisaż wystawy odbędzie się 11 czerwca, ekspozycja potrwa do 4 lipca.

W tym roku odbyły się już trzy indywidualne wystawy Pasiewicza ? w styczniu jego prace można było oglądać w częstochowskim Centrum Promocji Młodych, w lutym w łódzkim Muzeum Papieru i Druku, a w maju w PII Gallery w Filadelfii w USA.

GRAFIKI DO WYKORZYSTANIA: https://www.dropbox.com/sh/ogrvgvbcwtpb76p/AAA7WAuKOTdP0lF2cLhTD8xOa


dostarczył infoWire.pl
Źródło WebTalk. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts