Aktywności Sport Styl życia

Energa z nową ambasadorką Zofią Chrzan

Do grona ambasadorów Energi z Grupy ORLEN dołącza pływaczka Zofia Chrzan. Pasja nastolatki do pływania narodziła się, gdy kilkumiesięczna wówczas Zosia po raz pierwszy trafiła na zajęcia w dziecięcej szkółce pływania. Regularne treningi rozpoczęła w wieku 8 lat, a po kilku latach osiągała już pierwsze rekordy Polski. Po kilku latach treningów pływaczka może pochwalić się imponującymi osiągnięciami.

Obecnie Zofia zajmuje pierwsze miejsca w rankingach zawodników w swoich kategoriach wiekowych i starszych, na dystansach 50 i 100 metrów w stylu klasycznym. Jako członek Kadry Narodowej Juniorów reprezentowała Polskę na Europejskich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży (Azerbejdżan, 2019). Zajęła drugie miejsce na zgrupowaniu Kadry Narodowej w Łodzi, gdzie rywalizowała z seniorkami na dystansie 50 m stylem klasycznym.

– Bardzo cieszę się, że dołączyłam do grona ambasadorów Energi. Umożliwi mi to lepsze wsparcie w przygotowaniach do treningów oraz wyjazdów na zawody. Wszelkie rehabilitacje, zabiegi fizjoterapeutyczne, konsultacje dietetyka, przybory pływackie to koszty, które przy pomocy Energi umożliwią mi dalsze kontynuowanie treningów oraz kariery pływackiej – mówi Zofia Chrzan.

Ambasadorka ma nadzieję, że przesunięcie o rok Igrzysk Olimpijskich w Tokio, umożliwi jej szansę na uzyskanie w przyszłym roku wyniku, który zakwalifikuje ją do udziału w tych najważniejszych zawodach.

Wsparcie młodych sportowców traktujemy jak najlepszą inwestycję, dlatego jesteśmy dumni, że do grona naszych ambasadorów dołączyła kolejna zdolna i obiecująca osobowość. Zosia dzięki talentowi i swojej ciężkiej pracy już dziś ma sporo sukcesów na koncie. Wierzymy, że z naszym wsparciem sięgnie po kolejne laury – podkreśla Justyna Kruszewska, dyrektor Departamentu Marketingu Energi SA.

Pływaczka zdobyła ostatnio tytuł Mistrza Polski 15-latek na 50 i 100 m w stylu klasycznym w Łodzi. Do najważniejszych dotychczasowych osiągnięć Zofii należą m. in.: dwa złote medale oraz ustanowienie rekordu Polski 15-latek w stylu klasycznym na dystansie 100 metrów (Wrocław, 2020); Złoty medal w kategorii Open na 100 m stylem klasycznym oraz brązowy medal na 50 m stylem klasycznym na zawodach w Słowenii w tym samym roku. Dwa tytuły Mistrza Polski na Zimowych Mistrzostwach Polski 14 latków na 50 i 100 metrów stylem klasycznym (Ostrowiec Świętokrzyski, 2019) oraz dwa tytuły Mistrza Polski na Letnich Mistrzostwach Polski 14 latków na 50 i 100 metrów stylem klasycznym (Olsztyn, 2019). Ostatnim sukcesem jest zdobycie złotego medalu na dystansie 50 m stylem klasycznym podczas Międzynarodowych Zawodów Juniorów V4 w Oświęcimiu w 2019 roku.


dostarczył infoWire.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy