Wydarzenia

Dziś 300, jutro 330 – KiK podwyższa poprzeczkę

Dziś 300, jutro 330 – KiK podwyższa poprzeczkę
Dziś 300, jutro 330 – KiK podwyższa poprzeczkę KiK głośno komunikował strategię rozwoju na 2019 rok. Od wielu miesięcy wiadomo było, że w kontekście tegorocznych

Dziś 300, jutro 330 – KiK podwyższa poprzeczkę

KiK głośno komunikował strategię rozwoju na 2019 rok. Od wielu miesięcy wiadomo było, że w kontekście tegorocznych planów marka celuje w liczbę 300 sklepów. Na ostatnim odcinku roku rzeczywistość zweryfikowała te zamierzenia. Dziś sieć sklepów KiK prognozuje, że w najbliższych tygodniach powstanie jeszcze 30 nowych sklepów. Realizacja tych założeń pozwoli zbliżyć się marce do liczby 330 sklepów przed końcem roku.

Strategia rozwoju KiK od kilku lat przewiduje ekspansję na poziomie ok. 50-60 sklepów rocznie. Skąd te nagłe zmiany? Czyżby plany okazały się być niedoszacowane?

– Na przestrzeni kilku ostatnich lat pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie otwierać ok. 60 nowych sklepów w ciągu roku. Taka liczba jest pewnym wyznacznikiem, ale nie ograniczeniem. Polski rynek choć już dojrzały, jest wciąż bardzo atrakcyjny i widzimy przestrzeń dla dalszego rozwoju KiK. Sami klienci upewniają nas w tym przekonaniu, dopytując o kolejne otwarcia w sąsiednich miejscowościach. Naszą misją jest odpowiadać na te oczekiwania – w końcu KiK znaczy „klient jest królem” – odpowiada dyrektor generalny KiK, Mariusz Kulik i dodaje: zdobyte doświadczenia po prostu przekuwamy na rzeczywistość.

Sieć sklepów KiK nie zdradza szczegółów dotyczących wszystkich 30 planowanych lokalizacji, ale wiadomo już, że będą one bardzo zróżnicowane. Wśród nich mają się znaleźć zarówno małe miejscowości, jak i większe miasta. Będą to miejsca, w których „KiKa” jeszcze nie było, ale i te, w których funkcjonuje już kilka sklepów. Informacje o konkretnych adresach będą podawane na bieżąco.

KiK Textil Sp. z o. o. to jedna z wiodących sieci detalicznych na rynku europejskim. Pierwszy sklep pod szyldem KiK otwarto w 1994 roku w Düsseldorfie. Od tego czasu sieć sukcesywnie się rozrasta rozwijając działalność w kolejnych krajach. Obecnie marka KiK jest w właścicielem ponad 3 500 sklepów na terenie: Polski, Niemiec, Austrii, Holandii, Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier, Chorwacji i Włoch. KiK Textil Sp. z o. o. oferuje bogaty asortyment, obejmujący wysokiej jakości odzież, biżuterię, dodatki, zabawki oraz tekstylia domowe. Swoją ofertę firma kieruje do osób ceniących modne i markowe produkty w atrakcyjnej cenie.

A to już wiesz?  AuRekordowe przychody Grupy CDRL w IV kwartale

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy