Polityka Styl życia

?Do Rzeczy?: kulisy afery taśmowej. Co wie Marek Falenta

Kto stoi za aferą taśmową? Sensacyjne wyznanie Marka Falenty. Tylko w "Do Rzeczy". Szczegóły ? w najnowszym wydaniu tygodnika.

Ponadto w nowym ?Do Rzeczy?: czy Jadwiga Staniszkis będzie kandydatem na prezydenta, czy ktoś może wygrać z Bronisławem Komorowskim, kogo poprze ojciec Tadeusz Rydzyk, czy Władimir Putin stracił kontakt z rzeczywistością i w czym Serena Williams wystąpi na kortach w Nowym Jorku. 

Na łamach najnowszego wydania tygodnika ?Do Rzeczy? - sensacyjne wyznanie Marka Falenty na temat afery taśmowej. Dziennikarskie śledztwo podważa aktualną wersję prokuratury i służb specjalnych. Więcej ? w najnowszym wydaniu ?Do Rzeczy?.

Na łamach ?Do Rzeczy? także o tym, czy Jadwiga Staniszkis zostanie kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta. Pierwszy raz to słyszę. Raczej mówi się o prof. Zycie Gilowskiej. Z pewnością byłaby lepszym kandydatem niż prof. Piotr Gliński ? jest kobietą, jest waleczna, dużo się nauczyła w Radzie Polityki Pieniężnej. Jeśli tylko na kandydowanie pozwoliłby jej stan zdrowia, to miałaby duże szanse ? komentuje te doniesienia prof. Staniszkis. I dodaje, że ponieważ zajmuje się analizowaniem władzy, zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo jest iluzoryczna i ograniczona. Poza tym nie umiem współpracować z ludźmi i nie jestem lojalna wobec żadnego układu (?) Jedyną moją zaletą w polityce byłaby zdolność do odbijania się od dna, ale reszta mnie dyskwalifikuje ? dodaje. Czy zatem ktoś jest w stanie dziś wygrać z Bronisławem Komorowskim? Gdyby grać poważnie, to każdy mógłby z nim wygrać ? ocenia. Rozmowa z prof. Jadwigą Staniszkis ? w nowym ?Do Rzeczy?.

O wyborach prezydenckich pisze też w nowym ?Do Rzeczy? Piotr Gociek. Jego zdaniem, na prawicy narasta przekonanie, że z urzędującym prezydentem można wygrać. Pozostaje drobiazg: który kandydat to zagwarantuje? Wybory prezydenckie na niespełna rok przed terminem przypominają równanie z wieloma niewiadomymi. W dodatku takie równanie, w którym na razie niewiadome się mnożą. Na dobrą sprawę wiemy z grubsza tylko dwie rzeczy: że muszą się odbyć i że wszystko wskazuje na to, iż o reelekcję będzie walczył urzędujący prezydent Bronisław Komorowski. Reszta to znaki zapytania ? pisze Gociek. I przytacza te znaki zapytania, wśród których dominuje właśnie to, kogo wystawi największa partia opozycyjna, czyli PiS. Jak wyłoni swego  przedstawiciela. I wreszcie ? ilu jeszcze kandydatów spróbuje poszukać głosów prawicowych wyborców? Jak widać, najgłupszą i najmniej produktywną rzeczą byłoby redukowanie problemu do pytania: ?Czy wystartuje Jarosław Kaczyński?? ? podsumowuje te pytania publicysta ?Do Rzeczy?. ?Kręta droga do prezydentury? ? w nowym ?Do Rzeczy?.

Na łamach ?Do Rzeczy? również o tym, że dyrektor Radia Maryja sprawdza możliwość stworzenia na prawicy alternatywy dla PiS. Wszystko wskazuje jednak na to, że w wyborach parlamentarnych i tak poprze kandydatów partii Kaczyńskiego. Wśród polityków i działaczy związanych z partią Jarosława Kaczyńskiego mówi się, że o tym, kto dziś należy do grona pupilów o. Tadeusza Rydzyka i może liczyć na jego poparcie, przekonamy się za niespełna dwa tygodnie. 6 września dyrektor Radia Maryja już po raz szósty organizuje w Toruniu spotkanie pod nazwą ?Dziękczynienie w Rodzinie?. Oprócz uroczystej mszy św. odbędzie się wiele koncertów i artystycznych występów. To jest trochę tak jak ze słynnymi imieninami ojca dyrektora. Ten, kogo darzy sympatią, jest zaproszony na imprezę, obraca się w jego najbliższym otoczeniu, siedzi w pierwszych ławach, jest oficjalnie witany i przedstawiany ? mówi ?Do Rzeczy? jeden z polityków PiS, który wybiera się na ?Dziękczynienie w Rodzinie?. Do Torunia tego dnia wybiera się też Krzysztof Bosak, lider Ruchu Narodowego. Kogo ostatecznie wskaże o. Rydzyk ? w nowym ?Do Rzeczy?.

W ?Do Rzeczy? również rozmowa z Andriejem Iłłarionowem, czołowym ekspertem konserwatywnego rosyjskiego think tanku Cato Institute, byłym doradcą Władimira Putina. Czy Putin stracił kontakt z rzeczywistością?  Nie. Putin wcale nie stracił kontaktu z rzeczywistością. Co więcej, jest bardziej błyskotliwy i inteligentny niż kiedykolwiek. Ma również doskonałe źródła informacji ? mówi Iłłarionow. Dodaje, że problem polega na tym, że ani Angela Merkel, ani Barack Obama, ani żaden inny przywódca w świecie zachodnim nie rozumieją logiki działania Putina oraz ideologii, którą kieruje się rosyjski przywódca. Tymczasem Władimir Putin wytrwale i konsekwentnie realizuje plan odbudowy tzw. Rosyjskiego Świata. Także na Ukrainie. Krok po kroku realizuje strategię stosowaną wcześniej przez Rosję w Abchazji, w Osetii Południowej czy w Naddniestrzu. To tzw. wojna hybrydowa. Jednym z pierwszych jej etapów są akty dywersyjne przeprowadzane przez ?lokalnych partyzantów?. To rodzaj powstania przeciwko narodowym władzom Gruzji, Mołdawii, Kirgistanu, a teraz Ukrainy ? opowiada były doradca rosyjskiego prezydenta. Rozmowa z Andriejem Iłłarionowem ? w nowym ?Do Rzeczy?.

?Do Rzeczy? zapowiada też US Open. Firma Nike ujawniła właśnie, w czym na turnieju zagrają Serena Williams, Maria Szarapowa i Wiktoria Azarenka. Williams już teraz prezentuje swoją umięśnioną sylwetkę w różowej sukience w lamparcie cętki, a pod nią różowe majtki. To ?strój wieczorowy?, jak zachwala sponsor. Joanna Bojańczyk przypomina, że tenis przez długi czas był eleganckim i elitarnym sportem. Najelegantszy od zawsze był najstarszy z turniejów ? Wimbledon ? i pozostał taki do dziś. Jest on jedynym turniejem wielkoszlemowym, który zabrania zawodnikom występu w kolorowych ubraniach. Dopuszcza tylko biel. W tym roku o nowym 10-punktowym regulaminie, uściślającym zasady ubioru, uprzedzono zawodników jeszcze przed rozpoczęciem turnieju. Wydano go, bo z każdym rokiem stroje tenisistów miały coraz więcej kolorowych dodatków, ozdób, naszywek. Teraz koniec z fantazjami. Nie dopuszcza się ani koloru kremowego, ani złamanej bieli. Przepis dotyczy także czapek, opasek na włosy i nadgarstki, bandany. Moda na korcie ? w nowym ?Do Rzeczy?.

Nowy numer ?Do Rzeczy? w sprzedaży od poniedziałku, 25 sierpnia 2014. E-wydanie będzie dostępne u dystrybutorów prasy elektronicznej. Tygodnik ?Do Rzeczy? to tytuł kierowany przez Pawła Lisickiego. Jest pismem konserwatywno-liberalnym. Na łamach tygodnika publikują m.in. Piotr Semka, Rafał A. Ziemkiewicz, Cezary Gmyz, Waldemar Łysiak, Bronisław Wildstein.


dostarczył infoWire.pl
Źródło Platforma Mediowa Point Group SA. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts