Biznes Giełda

Black Rose Projects prezentuje pierwszy tytuł wydawniczy na PC

Black Rose Projects, studio specjalizujące się w portowaniu gier na konsole Nintendo Switch i Xbox One, udostępniło zwiastun Dark Moonlight, nowego tytułu ze swojego portfolio

Data publikacji: 2021-02-26
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Black Rose Projects prezentuje pierwszy tytuł wydawniczy na PC
Kategoria: Giełda, BIZNES,

Black Rose Projects, studio specjalizujące się w portowaniu gier na konsole Nintendo Switch i Xbox One, udostępniło zwiastun Dark Moonlight, nowego tytułu ze swojego portfolio wydawniczego.

 

Black Rose Projects, studio specjalizujące się w portowaniu gier na konsole Nintendo Switch i Xbox One, udostępniło zwiastun Dark Moonlight, nowego tytułu ze swojego portfolio wydawniczego. Tym samym spółka rozszerza zakres swojej działalności o produkcje dedykowane na PC. Zapowiedź gry ukazała się również w popularnym amerykańskim serwisie Imagine Games Network (IGN). Dark Moonlight, to propozycja autorstwa Silent Bear Studio. Gra reprezentuje gatunek survival horror i jest inspirowana takimi klasykami jak Outlast, Resident Evil czy Silent Hill oraz znanym brytyjskim serialem Black Mirror.

– Zgodnie z dotychczasowymi zapowiedziami, rozszerzamy naszą działalność o własny dział wydawniczy, w ramach którego będziemy wydawać gry na komputery stacjonarne. Pierwszym tytułem z tego segmentu będzie Dark Moonlight produkcji Silent Bear Studio. Zapowiedź gry została udostępniona m.in. na oficjalnym koncie Imagine Games Network, w serwisie YouTube, i spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Dołożymy wszelkich starań aby dostarczyć wysokiej jakości produkcję, która, przez wzgląd na niekonwencjonalną tematykę, z pewnością zainteresuje szerokie grono graczy – mówi Łukasz Bajno, prezes Black Rose Projects.

Fabuła Dark Moonlight, rozgrywa się w niedalekiej przyszłości i pozwala graczowi kontrolować los cierpiącego na różne lęki i fobie Dave'a Kellermana. Mężczyzna decyduje się poddać eksperymentalnej terapii psychologicznej. Leczenie, które ma być w pełni bezpiecznie, przeniesie głównego bohatera do przerażającego świata z pogranicza jawy i sennego koszmaru. Fantastycznonaukowa konwencja gry nawiązuje do popularnego brytyjskiego serialu Black Mirror, a także do innych produkcji komputerowych, takich jak Outlast, Resident Evil czy Silent Hill.

A to już wiesz?  Stres w szkole – jak sobie z nim radzić

– Dark Moonlight zapowiada się naprawdę obiecująco. W ramach dywersyfikacji dobieramy takie projekty, które pozwolą nam generować zadowalające zyski. Jednocześnie nasz model biznesowy zakłada portowanie dużej liczby tytułów na konsole, w szczególności na Nintendo Switch i Xbox One. Obecnie pracujemy nad wdrożeniem łącznie 12 gier w wersji na Nintendo Switch, Xbox One i PlayStation 4. Ponadto chcemy realizować projekty gier w wirtualnej rzeczywistości (VR). Rozpoczęliśmy już pierwsze działania w tym zakresie – mówi Łukasz Bajno.

Black Rose Projects jest obecne w sektorze gamedev od dwóch lat. Współpraca spółki z podmiotami zagranicznymi obejmuje około 20 proc. projektów. Dotychczas zespół zrealizował ponad 100 portów na Nintendo Switch oraz 10 na Xbox One.

Aktualnie trwa procedura przekształcenia firmy w spółkę akcyjną. Black Rose Projects chce zadebiutować na rynku NewConnect do końca 2021.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Black Rose Projects prezentuje pierwszy tytuł wydawniczy na PC Giełda, BIZNES - Black Rose Projects, studio specjalizujące się w portowaniu gier na konsole Nintendo Switch i Xbox One, udostępniło zwiastun Dark Moonlight, nowego tytułu ze swojego portfolio wydawniczego.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy