Dzieje się Styl życia Wydarzenia

Barbórka 2020 w KGHM Polska Miedź S.A.

Obchody najważniejszego święta górniczego w KGHM w tym roku mają zupełnie inny charakter. Ze względu na pandemię, uroczystości i inne tradycyjne wydarzenia zostały ograniczone do minimum. Sanitarne restrykcje nie przeszkodziły w składaniu życzeń i docenieniu trudu pracy górników z Zagłębia Miedziowego.

Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. podkreśla, że w tym roku standardowe życzenia „dużo zdrowia” nabrały zupełnie nowego wymiaru.
- Troską wielu, w znacznie większym stopniu niż zwykle, stała się pewność pracy, zarobku, utrzymanie rodzin. Widzimy zamykane firmy, redukowane miejsca pracy. My w KGHM, dzięki dobrym decyzjom, determinacji i opiece Świętej Barbary takich zmartwień nie doświadczyliśmy. Mamy za co dziękować i mamy powód do świętowania. W 2020 roku pracujemy, sprzedajemy i idziemy do przodu. Życzę wszystkim górnikom i ich rodzinom dużo zdrowia oraz wszelkiej pomyślności – mówi Prezes KGHM.

Tradycje zachowujemy w pamięci

Sanitarne obostrzenia spowodowane pandemią COVID – 19 sprawiły, że większość tradycyjnych wydarzeń barbórkowych została odwołana. W oddziałach górniczych zasłużeni pracownicy otrzymają odznaczenia, m.in. „Zasłużony dla KGHM”. Skromne uroczystości odbywają się przy zachowaniu wszystkich środków bezpieczeństwa. Utrzymywany jest dystans a uczestnicy zobowiązani są do noszenia maseczek i rękawiczek ochronnych.

Dzień Górnika w KGHM

4 grudnia Barbórkę tradycyjnie rozpoczniemy Mszą Świętą w kościele p. w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lubinie. Nabożeństwo w intencji górników rozpocznie się o 9.00. Zapraszamy do obejrzenia transmisji na stronie Diecezji Legnickiej oraz lubińskiej parafii.

Z kolei od 10.00 delegacje z KGHM, związki zawodowe, samorządowcy i mieszkańcy mogą składać kwiaty przy pomniku Jana Wyżykowskiego w Lubinie. Poszczególne delegacje, przy zachowaniu dystansu i wymogów sanitarnych będą pojawiać się przy pomniku w wyznaczonych godzinach. Tak by do minimum ograniczyć kontakt.

Barbórka w sieci

Dla górników KGHM przygotowany został okolicznościowy film prezentujący ich osiągnięcia i wspomnienia związane z Barbórką. Będzie on do zobaczenia na stronach wewnętrznych firmy i w mediach.dostarczył infoWire.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy