Wydarzenia

Astell&Kern Kann Alpha

Astell&Kern KANN KANN ALPHA to trzeci produkt z serii KANN, uwielbiany przez audiofilów na całym świecie, został zaprojektowany, aby rozwiązać problem ultra wysokiej mocy wyjściowej

Astell&Kern

KANN KANN ALPHA to trzeci produkt z serii KANN, uwielbiany przez audiofilów na całym świecie, został zaprojektowany, aby rozwiązać problem ultra wysokiej mocy wyjściowej w cyfrowym odtwarzaczu audio, przy jednoczesnym zapewnieniu kompaktowej konstrukcji.

GŁÓWNE CECHY:

• Wyjścia zbalansowane 2,5 mm i 4,4 mm Pentaconn
• Podwójny ESS Sabre ES9068AS DACs
• Moc wyjściowa 12 Vrms
• CPU Quad-Core, Bluetooth 5.0, Android 9.0
• Bezprzewodowe, 24-bitowe, Hi-Res Audio odtwarzanie poprzez LDAC™ i aptX™ HD
• Wsparcie dla MQA i najpopularniejszych usług transmisji strumieniowej muzyki
Seria przenośnych odtwarzaczy audio wysokiej rozdzielczości KANN jest wyposażona w mocniejszy, wbudowany wzmacniacz słuchawkowy, który zapewnia dużą moc wyjściową, dzięki czemu odtwarzacze KANN mogą obsługiwać dowolne słuchawki bez konieczności stosowania osobnego wzmacniacza. Użytkownicy mogą wybierać pomiędzy trybami niskiego, średniego i wysokiego wzmocnienia, aby zapewnić precyzyjną moc potrzebną do zasilania poszczególnych słuchawek. Moc wyjściowa w KANN ALPHA przy 2,5 mm lub 4,4 mm wyjściu zbalansowanym wynosi 12Vrms.

KANN ALPHA to pierwszy odtwarzacz Astell&Kern wyposażony w gniazdo słuchawkowe 4,4 mm Pentaconn. Użytkownicy mają teraz więcej opcji podłączenia słuchawek bez obawy o konieczność stosowania adapterów. Astell&Kern KANN ALPHA jako pierwszy posiada Bluetooth 5.0, który charakteryzuje się większą prędkością transmisji i większym zasięgiem w porównaniu z Bluetooth 4.2, zapewniając tym samym bardziej stabilne połączenie bezprzewodowe. Obsługiwane są zarówno LDAC™, jak i aptX™ HD, dzięki czemu audiofile mogą bezprzewodowo odtwarzać dźwięk 24-bitowy.

KANN ALPHA posiada całkowitą separację wyjść zbalansowanych 2,5 mm i 4,4 mm, aby zapewnić bezgłośne odtwarzanie dźwięku. Gdy struktury 2,5 mm i 4,4 mm są podłączone do głownego obwodu, jak to ma miejsce w przypadku odtwarzaczy innych producentów, nie zapobiegają one powstawaniu zakłóceń szumów, które mogą wystąpić, ponieważ każdy sygnał wyjściowy nie jest odpowiednio zablokowany. KANN ALPHA może pochwalić się wyjściem wolnym od szumów, ponieważ Astell&Kern zbudował niezależną strukturę, która całkowicie blokuje zakłócenia z wyjść, wyłączając wyjścia, które nie są używane, co zapobiega powstawaniu szumów.

A to już wiesz?  Pierwsza Studencka Konferencja Kosmiczna

Dzięki najnowszemu czterordzeniowemu procesorowi, odtwarzanie przez użytkownika jest płynne a poruszanie po menu odbywa się błyskawicznie. Inne funkcje obejmują 5,0-calowy ekran dotykowy HD, 64 GB pamięci wewnętrznej z obsługą kart microSD o pojemności do 1 TB, Wi-Fi, sieć DLNA, cyfrowe wyjście audio USB, USB-C do przesyłania danych i szybkiego ładowania oraz możliwość wykorzystania KANN ALPHA jako przetwornika cyfrowo-analogowego USB dla komputera Mac lub PC z systemem Windows.

KANN ALPHA obsługuje natywne odtwarzanie 32bit/384kHz i DSD256 oraz posiada oświetlenie LED wokół potencjometru głośności, który wyświetla różne kolory światła, w tym czerwony, zielony, niebieski i fioletowy, odzwierciedlające informacje o jakości odtwarzanej muzyki, w tym zakres głośności i szybkość transmisji aktualnie odtwarzanego utworu.

Chociaż KANN ALPHA ma znacznie większą moc wyjściową niż większość przenośnych odtwarzaczy, odtwarzacz posiada przeprojektowany obwód zasilania, który zapewnia stabilną moc dla odtwarzacza przy jednoczesnym tłumieniu szumów elektrycznych. Nowo opracowany układ audio zapewnia niespotykany dotąd pomiar przesłuchu na poziomie 141dB, który nie ma sobie równych z żadnym innym przenośnym produktem audio w swojej klasie.

Dwa przetworniki C/A ESS ES9068AS są rozmieszczone w konfiguracji dual-mono, zapewniając szerszą scenę dźwiękową i lepszą separację stereo. Sprzętowy rendering MQA jest wbudowany w przetworniki C/A ES9068AS i obsługuje rendering 8XMQA. Odtwarzanie płyt MQA-CD jest również obsługiwane przez KANN ALPHA podczas odtwarzania płyt MQA-CD za pomocą AK CD-Ripper (dostępny osobno). Dodatkowo można dostosowywać swoje brzmienie, wybierając spośród różnych filtrów przetwornika DAC dostarczanych przez producenta.

Aluminiowa obudowa w KANN ALPHA oraz zastosowanie laserowej technologii sprzyja maksymalizacji jakości dźwięku, jednocześnie tłumiąc możliwe szumy i eliminując zniekształcenia. W celu zminimalizowania szumów kontaktowych na wyjściu, na złączach słuchawkowych zastosowano metodę powlekania PVD zamiast typowych pierścieni stosowanych w produktach innych producentów. Poprawia to zarówno wygląd, jak i funkcję wyjść słuchawkowych oraz dodaje piękny kontrast do całkowicie czarnego wykończenia odtwarzacza. Specjalna powłoka nakładana jest również na górną powierzchnię ceramiczną, aby zapobiec powstawaniu odcisków palców i smug.

A to już wiesz?  Czas na zimowe ferie w kolorze MORO z WOT

Najnowszy interfejs użytkownika Astell&Kern i wsparcie dla usługi Open App pozwala użytkownikom na zainstalowanie dodatkowych usług transmisji strumieniowej muzyki do odtwarzacza poprzez proste skopiowanie i zainstalowanie odpowiedniego pliku APK dla usługi muzycznej, którą chcą dodać. Obsługiwane usługi obejmują Apple Music, Amazon Music, Spotify, Tidal, SoundCloud, Qobuz, SiriusXM, Tune-In, myTuner, Bandcamp i Deezer (obsługiwane usługi przesyłania strumieniowego różnią się w zależności od kraju). Zawartość offline dla obsługiwanych aplikacji może być przechowywana w pamięci wewnętrznej lub zewnętrznej odtwarzacza, dzięki czemu jest dostępna wszędzie i w każdym momencie.

Cena sugerowana odtwarzacza Astell&Kern KANN ALPHA w Polsce wynosi 5999 zł brutto. Do sprzedaży trafi w październiku 2020.

Specyfikacja Astell&Kern KANN ALPHA
Materiał obudowy  Aluminum
Wyświetlacz  4.1cala HD 720 x 1280 Dotykowy wyświetlacz
Wsparcie formatów  WAV, FLAC, WMA, MP3, OGG, APE, AAC, ALAC, AIFF, DFF, DSF, MQA
Ilość próbek  PCM : 8kHz ~ 384kHz (8/16/24/32bits przez próbkę)
DSD Natywnie: DSD64(1bit 2.8MHz), Stereo / DSD128(1bit 5.6MHz), Stereo / DSD256(1bit 11.2MHz), Stereo
Poziom wyjścia  Wysokie : Niezbalansowane 6Vrms │ Zbalansowane 12Vrms (Bez obciążenia)
Średnie : Niezbalansowane 4Vrms │ Zbalansowane 8Vrms (Bez obciążenia)
Niskie : Niezbalansowane 2Vrms │ Zbalansowane 4Vrms (Bez obciążenia)
Procesor  Cztery rdzenie
DAC  ESS ES9068AS x2 (Podwójny DAC)
Dekodowanie  Wspiera do 32bit / 384kHz odtwarzanie Bit-to-Bit
Wejście  USB Typu C wejście (dla ładowania, PC & MAC)
Wyjścia  Niezbalansowane wyjście (3.5mm), Optyczne wyjście (3.5mm)
Zbalansowane wyjście (2.5mm, tylko 4-pinowe | 4.4m, tylko 5-pinowe)
Wi-Fi  802.11 b/g/n (2.4GHz)
Bluetooth  V5.0 (A2DP, AVRCP, Qualcomm® aptX™ HD, LDAC)
Wymiary  2.68” (68.3mm)[S] x 4.60” (117mm)[W] x 0.98” (25mm)[G]
Waga  Około 11.14oz (316g)
Udoskonalenia funkcji  Obsługiwana aktualizacja oprogramowania sprzętowego (OTA)
Praca w temperaturach  0℃ ~ + 40℃ (32℉~ 104℉)

O Astell&Kern
Producentem Astell&Kern jest koreańska firma Iriver LTD. Powstała w 1999 z inicjatywy Reigncom Ltd jako osobna spółka stawiająca sobie za cel podbój rynku cyfrowych odtwarzaczy audio pod marką Iriver. Oferując produkty o wysoce zaawansowanej technologii, a jednocześnie proste w obsłudze, szybko stała się liderem na arenie urządzeń cyfrowych. Nowa marka producenta pod nazwą Astell&Kern została powołana do życia w roku 2012 reprezentując urządzenia przenośne klasy Hi-Fi oraz Hi-End dla bardzo wymagających użytkowników. Pierwsze urządzenia od razu odniosły sukces na rynkach w Europie, Azji i Ameryce wyznaczając jednocześnie nowy, rewolucyjny kierunek rozwoju urządzeń cyfrowych.
O dystrybutorze
Firma MIP (Multimedia Intelligent Products) istnieje od 2002 roku. Jest wyłącznym dystrybutorem produktów marek iRiver, Fostex, Astell&Kern, Cowon, Auralic, Furutech-ADL, FiiO, SoundMAGIC, Ibasso, Phiaton, Takstar, Questyle Audio, Divoom, Campfire Audio, WooAudio, SMSL, IEAST, RIVA Audio i wielu innych. Od 2004 roku działa także należąca do MIP sieć sklepów MP3Store oferująca wysokiej jakości przenośne urządzenia multimedialne i akcesoria. We wszystkich sklepach stacjonarnych klienci mają możliwość wygodnego przetestowania bogatej gamy odtwarzaczy audio, słuchawek, wzmacniaczy, głośników oraz akcesoriów. MP3Store to także sklep internetowy oraz największe internetowe źródło informacji na temat przenośnego sprzętu multimedialnego w Polsce w postaci forum MP3Store liczącego ponad 50 tysięcy użytkowników.

A to już wiesz?  Obsługa klienta w instytucjach: skarbówka wygrywa z ZUS

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy