Dzieje się Styl życia Wydarzenia

Aktywne plażowanie z PZU

Wreszcie mamy wakacje. Czas na zabawę i odpoczynek. Znów zapełnią się nadbałtyckie plaże, będziemy się opalać, leżeć i leniuchować? Jakże lubimy to słodkie nicnierobienie! Jest jednak szansa, że dzięki PZU te wakacje będą inne, niż wszystkie poprzednie ? bardziej aktywne, zdrowsze, sportowe. Właśnie ruszają nadbałtyckie Aktywne Strefy Zdrowia PZU.

Na osiem najpiękniejszych polskich plaż zawita Aktywna Strefa Zdrowia PZU. To miejsce, gdzie można będzie aktywnie wypocząć, zdrowo się zrelaksować i zadbać o swoją kondycję i dobre samopoczucie. Strefa odwiedzi Jastarnię, Łebę, Ustkę, Mielno, Kołobrzeg, Niechorze, Gdynię i Juratę. Na gości czekać będzie od wtorku do niedzieli w godzinach od 9:00 do 17:00.

Strefa składać się będzie z czterech obszarów, przygotowanych z myślą o różnych potrzebach odwiedzających. W strefie rekreacji najważniejszą atrakcją będzie boisko do bossaball. To nowa dyscyplina sportu, ciesząca się ogromną popularnością wśród plażowiczów na całym świecie. Gra się na boisku skonstruowanym z trampolin, a rozgrywka wygląda jak połączenie siatkówki, piłki nożnej i akrobatyki. Oprócz bossaball będzie tu można zagrać we frisbee w różnych wariantach.

Głównym punktem strefy fit będzie Crossfit Park ? konstrukcja do ćwiczeń, wszechstronnie rozwijających ciało, które wpływają pozytywnie na zdrowie i kondycję. Obok niej znajdzie się tu dodatkowy sprzęt do treningów: liny, taśmy, worek bokserski. Nad wszystkim czuwać będzie doświadczony trener. Chcący aktywnie spędzić wakacyjny czas będą mogli wziąć udział w zajęciach fitness, jogi czy zumby. W nadmorskich kurortach zawita także dietetyk, z którym można będzie skonsultować swoją dietę i ułożyć plan zdrowego odżywiania.

Po ćwiczeniach każdemu przyda się wizyta w strefie relaksu, wyposażonej w wygodne leżaki (które można będzie także wynająć) oraz kosze plażowe, dające schronienie przed prażącym słońcem. Tutaj także będzie dostęp z bezpłatnego wi-fi.

Choć dzieci będą mogły uczestniczyć w prawie wszystkich aktywnościach Strefy Zdrowia PZU, to w osobnej strefie będą na nich oczekiwać wykwalifikowani animatorzy. Zorganizują dla maluchów specjalne gry, zabawy i konkursy, aby ich rodzice mogli choć na chwilę odetchnąć od skupiania uwagi na swojej pociesze. W programie strefy znajdą się między innymi:

  • budowanie toru przeszkód z piasku i pokonywanie go z balonami wypełnionymi wodą,
  • poszukiwanie Wielkiego Skarbu Zdrowia,
  • przelewanie wody z dmuchanych basenów plastikowymi łopatkami,
  • konkurs tańca limbo,
  • konkurs rzeźb z piasku,
  • proste gry ruchowe.

Dla wszystkich, którzy odwiedzą Aktywną Strefę Zdrowia PZU, organizatorzy przygotowali konkurs. Aby wziąć w nim udział należy dołączyć do wydarzenia na Facebooku, po czym odwiedzić Strefę i zgłosić się do konkursu u animatora. Zadaniem konkursowym będzie stworzenie najbardziej oryginalnej budowli z piasku. Zdjęcie gotowej konstrukcji, oznaczone hasztagiem #wakacjezpzu, należy umieścić na stronie wydarzenia. Najciekawsze i najbardziej kreatywne zgłoszenia mogą co tydzień liczyć na nagrodę, a na koniec akcji spośród wszystkich zgłoszeń wybrane zostanie grand prix. Dobrej zabawy!

 

 


dostarczył infoWire.pl
Źródło Grupa PZU. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy